Pluszaki to jedne z najpopularniejszych zabawek którymi bawi się każde dziecko. Misie potrafią być mięciutkie, kolorowe, przypominać ulubione postaci z bajek czy też być podobne do ulubionego zwierzęcia. Misie dostępne są wszędzie i najczęściej to one służą jako dziecięce przytulanki w pierwszych latach ich życia. Ciężko wyobrazić sobie dziecko śpiące bez jakiegoś pluszaka. Zabawki pluszowe są zupełnie bezpieczne dla naszych dzieci, nie stwarzają zagrożenia. Największym powodzeniem cieszą się pluszaki będące odwzorowaniem ulubionych, dziecięcych bajek. Każdy z rodziców zna przecież bohaterów serialu animowanego Psi Patrol czy Masza i niedźwiedź. Dzieci kochają te postaci i niezwykle chętnie się nimi bawią wymyślając przy tym niesamowite historie. W ostatnim czasie niebywałym wręcz powodzeniem cieszą się pluszowe koniki czy też kotki. Można śmiało stwierdzić że swoją popularnością przebiły nawet wróżki czy najzwyklejsze pluszowe misie. Koniki to prawdopodobnie zasługa serialu Mustang - Duch wolności, który dzieci oglądają z pasją w oczach.

Pluszaki mogą przybierać nie tylko przeróżne postaci ale potrafią być również zróżnicowane pod względem wielkości. Zdarzają się przecież misie, które swoim rozmiarem ;przekraczają nawet dwa metry, stając się przy tym idealnym towarzyszem podczas snu. Mie dość że są wielkie i puchate, to potrafią zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz zapewnić ciepło, kiedy dziecko już mocno się do niego przytuli.

Pluszaki to obraz dzieciństwa. Pomimo napływu co raz to nowszych zabawek, bardziej realistycznych, wyszukanych, to jednak tradycyjne misie zawsze wzbudzają dziecięce zaufanie. Przecież każdy z nas miał w dzieciństwie swojego ulubionego pluszaka którego będzie pamiętał do końca życia. Pluszaki towarzyszą każdemu dziecku i nic nie zapowiada aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Zabawki to dziecięcy świat. To jedyny czas w życiu, beztroski, przepełniony zabawą. Warto aby został zapamiętany jako cudowny okres życia naszych dzieci.