O ile dziewczynki uwielbiają zabawy lalkami, o tyl...

O ile dziewczynki uwielbiają zabawy lalkami, o tyle chłopcy wręcz przepadają za samochodami i innymi pojazdami mechanicznymi. W zależności od wieku dziecka, mogą to być małe samochodziki jeżdżące po specjalnie przygotowanym torze, mogą to być nieco większe pojazdy zdalnie sterowane lub nawet takie samochody, do których można wsiąść i jeździć samemu, napędzane za pomocą akumulatora. Istotnym aspektem w dużej mierze decydującym o zakupie zabawkowego samochodu dla dziecka jest jego cena. Rozpiętości wahają się od kilku złotych, do nawet kilku tysięcy złotych. w zależności od modelu, jego rozmiaru, możliwości jezdnych itp.

Najnowsze modele samochodów niemal w 100 procentach upodabniają się do tych prawdziwych. Posiadają w wyposażeniu co raz to więcej wszelkiego rodzaju gadżetów, elektroniki i innych akcesoriów wydających przeróżne dźwięków, emitujące kolorowe światła czy nawet grające muzykę podczas jazdy. Dużym plusem samochodów na akumulator jest fakt iż może być on starowany zarówno przez dziecko, ale również przez rodzica za pomocą zdalnego sterowania. Jest to o tyle ważne, że rodzic w każdym momencie ma pod kontrolą gdzie dziecko jedzie i w razie jakiegokolwiek zagrożenia, jest w stanie zmienić tor jazdy lub po prostu zatrzymać samochód.

Od pewnego czasu niezwykle popularne stały się quady dla dzieci. Na ten wydatek nie każdy jest w stanie sobie pozwolić, ale radość dziecka jest bezcenna. Quady staja się powoli standardem. Kupowanie ich dzieciom w pewnym sensie świadczy o statusie majątkowym rodziców. Tylko czy to dobrze? Czy inne dziecko nie czuje się przez to gorsze? To już temat na zupełnie inna historie. Quad to również jeden z najpopularniejszych prezentów kupowanych dzieciom jako prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Można z dużą dozą pewności stwierdzić że popularnością dorównują już rowerom, a może nawet je wyprzedzając.

Ale chyba najnowszym pojazdem z którego korzystają dzieci są elektryczne hulajnogi. Niezwykle wygodny pojazd, którym można wjechać niemal wszędzie ale należy pamiętać o zachowaniu wyjątkowej ostrożności podczas jego użytkowania.