Rowerki dla dzieci 

Rowerki dla dzieci to chyba jedna z najbardziej niezbędnych zabawek, o ile rowery można tak nazwać. Rower posiada każde dziecko, a kwestia jego wyboru zależy jedynie od wielu dziecka, jego płci oraz rzecz jasna od zasobności portfela rodziców.

Już od pierwszych lat życia dziecko rozpoczyna aktywność fizyczną i warto zadbać o to, aby ruch towarzyszył dziecku jak najczęściej i żeby zaszczepić w nim chęć do aktywności , zamiast marnować czas przed komputerem lub telewizorem.

Na rynku dostępnych jest cała masa rowerów. W zależności od wieku, są to rowerki z dodatkowymi, bocznymi kółkami dla tych najmłodszych adeptów jazdy rowerowej, trochę większe, dla dziewczynek najczęściej różowe ze wstążeczkami oraz obowiązkowo z koszyczkiem na kierownicy i rzecz jasna z dzwonkiem. Dla chłopców rowerki raczej bez tych wszystkich akcesoriów, najlepiej również bez błotników.

W czasach ogólnego dostępu do internetu oraz wszelkiego rodzaju portali aukcyjnych, kupno roweru nie jest już tak wielkim problemem jak jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Używane zabawki, rowery to niezwykle popularny towar. Kiedy dziecko wyrośnie już z roweru, zawsze znajdzie się ktoś, kto akurat takiego będzie potrzebował dla swojego dziecka. Zresztą zakup roweru przez internet ma mnóstwo plusów, gdyż możemy go dokładnie obejrzeć, ewentualnie zadać pytanie, bez presji i nacisku.

W rowerach dostępnych w sklepach pojawia się co raz to więcej akcesoriów a same rowery stają się bardziej wyszukane. Ale i dzieci mają bardziej sprecyzowane wymagania. Pomimo że w ostatnim czasie przebojem na rynek wdarły się elektryczne hulajnogi, rower raczej na zawsze pozostanie tym środkiem transportu, od którego zaczyna sią każda przygoda z jazdą, zwłaszcza gdy do dyspozycji jest co raz więcej dróg i dedykowanych ścieżek rowerowych, więc nawet w mieście jazda na rowerze nie jest już żadnym problemem. A kto wie czy zaszczepiając w dziecku pasję do jazdy rowerem, nie wychowujemy przyszłego mistrza w tej dyscyplinie i późniejszej dumy z jego osiągnięć.