To, czym dla małego chłopca są samochody, roboty o...

To, czym dla małego chłopca są samochody, roboty oraz maszyny budowlane, dla dziewczynki tym samym jest lalka. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, aby dziewczynka nie posiadała w swojej kolekcji zabawek chociażby jednej lalki. Zwłaszcza gdy do wyboru są dziesiątki różnego rodzaju lalek, co raz to bardziej przypominające prawdziwe osoby. Rzecz jasna do najpopularniejszych lalek od niepamiętnych czasów należą lalki Barbie. Postaci tej serii dostępne są już niemal w każdym wariancie. Lalki to już nie tylko modelki, aktorki ale także opiekunki koni, syrenki czy nawet lekarze. Trudno powiedzieć skąd w dziecku bierze się pasja do zabawy lalkami, ale widocznie jest to naturalny instynkt i dopóki nie ma w tym nic złego, należy się z tego jedynie cieszyć.

Niemałym ułatwieniem dla rodziców podczas zakupu lalek Barbie, a właściwie lalek do niej podobnych, jest możliwość zakupu tanich, ale nieoryginalnych lalek np. z Chin. Nie do wszystkich ten argument trafia, jednak komu zależy na radości dziecka ale nie jest w stanie wydać tak dużej sumy pieniędzy, rozwiązanie to wydaje się być odpowiednie. Zwłaszcza że pomiędzy lalkami oryginalnymi a lalkami będącymi ich odpowiednikami, nie ma praktycznie żadnej różnicy.

Ale lalki...to nie tylko lalki. To również cała gama dodatków będących uzupełnieniem całym kompletów w konkretnej tematyce. Przecież lalka będąca lekarzem, musi mieć akcesoria do badań. Lalka będąca modelką raczej w swojej szafie powinna posiadać przynajmniej kilkanaście różnych sukienek oraz par butów, nie wspominając już o biżuterii, torebkach, kolczykach czy naszyjnikach. Lalki to również wózki dla nich. Każda mała dama uwielbia przecież wozić w wózku swoje malutkie lalkowe dzidziusie. Przykrywać je kocykami, karmić specjalnie dołączona buteleczką a niekiedy nawet zmieniać pieluszki, gdyż w tych droższych wariantach nawet taki realizm nie jest już problemem.

Zabawa lalkami uczy w pewnym sensie odpowiedzialności, czułości oraz dbania o druga osobę. Nie ważne że jest to lalka, w przyszłości umiejętność ta i nabyta wrażliwość mogą stukrotnie zaprocentować.