Lalki bobasy to niezwykle popularne zabawki. Dzieci uwielbiają się nimi bawić I nikt jak dotąd nie odkrył gdzie leży fenomen tej zabawy. Być może jest to spowodowane czymś w rodzaju instynktu macierzyńskiego. Tyle że mamy do czynienia z dziećmi. Dzieci uwielbiają wozić , przebierać, kąpać, nosić i przytulać nie tylko pluszaki, ale również właśnie lalki bobasy. Lalki te są niezwykle realistyczne. Posiadają wiele cech, które idealnie odwzorowują zachowanie się prawdziwego niemowlaka. Nie chodzi tylko o jego wygląd lecz np. odgłosy takie jak płacz, śmiech czy tez gaworzenie. Potrafią również wypowiadać pojedyncze słowa w momencie kiedy jest im dobrze, są smutne czy tez mają mokro w pieluszce. Realizm lalek osiągnął niespotykany dotąd poziom.

Lalki bobasy cieszą się ogromna popularnością wśród dzieci, oraz są idealnym prezentem. Można bez cienia wątpliwości stwierdzić że lalka bobas, to prezent z którego ucieszy się każde dziecko. Każde, o ile jest ono dziewczynką. Chłopcy raczej nie przepadają za tego typu rozrywkami. Dla nich najważniejszy jest samochód, koparka, robot i tym podobne urządzenia mechaniczne.

Na rynku znaleźć można całą masę lalek bobasów wraz z dedykowanymi dla nich akcesoriami. Wśród nich znaleźć można butelki z mlekiem, smoczki, pieluszki, grzechotki i wszystko inne, czym zainteresowałby się prawdziwy bobas. Jeśli bobas, to niezbędnym elementem zabawy musi być wózek. Przecież mała dama musi wozić swojego maluszka i zapewniać mu rozrywki. Najnowsze lalki bobasy maja nawet możliwość sikania w pieluszkę. Jeszcze bardziej przybliża to nasze dziecko do poznania procesów zachodzących w ludzkim ciele. Kiedy tylko pojawia się pytania, mama zawsze z chęcią wytłumaczy o co chodzi. Lalki bobasy to niewątpliwie hit wśród zabawek. Można śmiało powiedzieć że jest to jedna z ulubionych zabawek kilkuletnich dziewczynek. Uczy odpowiedzialności oraz opieki nad maluchem, co może okazać się potrzebne w przypadku gdy na świecie pojawi się młodszy braciszek lub siostrzyczka.